Organogram


STAFF DETAILS OF DDK,BHUBANESWAR (As on 1st January'2020)

PROGRAMME

Sl.No.

Designation

Name of the Staff

1

PEX/HOP

Dipty Mishra

2

Programme Executive

Prabodh Kumar Patnaik

3

-do-

Dillip Kumar Sahu

4

-do-

S.S.Moharana

5

-do-

Jitendra Deb Burma

6

-Production Assistant-

Sudhansu Sekhar Padhy

7

-do-

Suryakanta Patnaik

8

-do-

Smt.Nandita Majumdar

9

-do-

Smt.Manini Sahoo

10

-do-

Adhiraj Sukumar Nayak

11

-do-

Pradipta Kumar Behera

12

-do-

Lalatendu Kishore Naik

13

Transmission Executive

Sh. Rajdeep

14

-do--

Sh. Suman Kumar Jha

15

Video Executive

P.S.Mishra

16

Cameraman Gr-II

A.R.Mahapatra

17

-do-

Jyoti Kanungo

18

-do-

R.K.Sethi

19

-do-

Bijayananda Das

20

-do-

K.Nirupama Sethy

21

-do-

D.K.Sahu

22

-do-

P.K.Deb Sharma

23

-do-

S.K.Sethi

24

-do-

B.Mahali

25

Film/Video Editor

Chandrakanta Ray

26

-do-

S.K.Mishra

27

Graphic Artist

Debabrata Samal

28

-Make Up Artist

A.K.Sahu

29

Floor Manager

Raj Gopal Singh

30

-Floor Assistant-

B.Pradhan

31

-do-

S.K.Behera

32

-do-

Surendra Behera

33

-do-

Ashok Ku. Mohanty

34

-do-

Janaki Prasad Mohapatra

35

-do-

Prahallad Chandra Sahoo

36

-do-

Vikash Gupta

37

-do-

Bhanudev Sethi

38

Library & Information Assistant

M.S.Das

39

Lighting Assistant

Prasanna Das

40

-do-

Raj Mohan Sahoo

NEWS

1

Joint Director(News)

B.N.Adhikari

2

ANC

Rizwana Akhtar

3

News Editor

Sudarsan Sahoo

AUDIENCE RESEARCH

1

Audience Research Officer

Shri Pranabandhu Behera

2

Assistant Research Officer (Gr.-II)

Shri Ganesh Tripathy

ENGINEERING

Sl. No.

Designation

Name of the Staff

1

Deputy Director General (E)

S/Sri Dhruba Nanda

2

Assistant Director (E)

Biprabar Dhar

3

Deputy Director (E)

P.K.Lenka

4

Assistant Engineer

L.Parhi

5

-do-

P.R.Acharya

6

-do-

C.S.Das

7

-do-

S.K.Dhal

8

-do-

M.R.Senapati

9

-do-

R.C.Sahoo

10

-do-

G.D.Sahu

11

-do-

A.K.Behera

12

-do-

B.B.Das

13

-do-

Amulya Ku. Mohanty

14

-do-

Man Mohan Mohanty

15

-do-

Goutam Kumar Adhikary

16

-do-

Sivananda Swain

17

-do-

Smt. Smrutilekha Dei

18

Sr. Engineering Assistant

Smt.Aparna Sahoo

19

-do-

N.Swain

20

-do-

T.C.Rath

21

-do-

Smt. P.P.Mohanty

22

-do-

B.P.Nanda

23

-do-

P.C.Dash

24

-do-

U.K.Chakraborty

25

-do-

R.K.Sarangi

26

-do-

M.R.Girii

27

-do-

T.V.Madhavi Adhikary

28

Engineering Assistant

Silen Patnaik

29

-do-

Maheswar Padhy

30

-do-

R.C.Jamuda

31

-do-

Chhabikanta Nayak

32

-do-

Ashok Kumar Biswal

33

-do-

A.K.Mohapatra

34

-do-

Nabin Kumar Sahu

35

-do-

M.C.Choudhury

36

-do-

Debendra Kumar Sahoo

37

-do-

M.K.Pandekka

38

-do-

B.K.Sahoo

39

-do-

M.R.Rana

40

-do-

E.R.S.Sarma

41

-do-

Smruti Ranjan Patnaik

42

-do-

Surya Kanta Sahu

43

-do-

C.S.Babu

44

-do-

Tapan Kumar Pati

45

-do-

Dharmendra Kumar

46

-do-

S.D.Nayak

47

-do-

Sudhir K Panda

48

-do-

Nirdesh Kumar

49

-do-

Babula Ku. Pradhan

50

-do-

Pradosh Ku. Patra

51

-do-

B.C.Sarkar

52

-do-

Madhabi Mandal

53

-do-

Sudipta Bagchi

54

-do-

Aurobinda Mishra

55

-do-

Kishalay Roychowdhury

56

-do-

Simachal Padhy

57

-do-

Tatwik Barik

58

-do-

Sangram Keshari Parida

59

-do-

Santanu Kumar Pradhan

60

-do-

Md. Hamid Akhtar

61

-do-

Priti Ranjan Sarangi

62

Sr. Technician

Swarnalata Swain

63

-do-

P.K.Dehuri

64

-do-

Smt.K.Behera

65

-do-

Smt.Anjali Singh

66

-do-

R.K.Behera

67

-do-

Salil Kumar Behera

68

-do-

Santanu Kumar Panda

69

-do-

Sailendra Kumar Mishra

70

-do-

Rohit Kumar Singh

71

Technician

Ms.Mamata Sahoo

72

-do-

Smt.Basanti Sahoo

73

-do-

Bhakta Charan Nayak

74

-do-

D.N.Sethi

75

-do-

L.Rout

76

-do-

M.R.James

77

-do-

Ranjukta Samantaray

78

-do-

Ms.Babita Saha

79

-do-

B.Rajasekhar

80

-do-

Rama Krushna Padhy

81

-do-

Ms. Pravat Nalini Tripathy

82

-do-

Ganesh Chandra Ganik

83

Helper

K.K. Mohanty

84

-do-

A.K. Panigrahi

85

-do-

Ganesh Das

86

-do-

Sk.N.Ali

87

-do-

H.M. Rout

88

-do-

N.H. Barik

89

-do-

B.N. Biswal

90

-do-

Karunakar Nayak

91

-do-

A.K. Behera

92

-do-

B. Madgul

93

-do-

A.K. Nayak

94

-do-

Kalu Mallick

ADMINISTRATION

Sl.No.

Designation

Name of the Staff

1

Senior Administrative Officer

S/Sri Nrupalal Chand

2

Assistant

N.Ramadas

3

Assistant

Shri L.K.Sahu

4

Assistant

Shri N.J.Rao

5

APLO

D.K.Das

6

UDC

K.RamaRao

7

-do-

B.N.Panda

8

-do-

H.Kujur

9

-do-

S.K.Sahoo

10

-do-

Biswajit Sahu

11

-do-

BLN Murty

12

LDC

G.D.Murmu

13

-do-

Ashutosh Dash

14

-do-

Smt.Sunita Ray

15

-do-

Ms.S.L.Mohapatra

16

-do-

B.P.Tripathy

17

-do-

D.K.Mallik

18

-do-

S.P.Das

19

-do-

R.C.Tripathy

20

-do-

P.K.Khadia

21

-do-

P.K.Das

22

Hindi Officer(I/C)

N.D.Mawatwal

23

Steno Gr.I

Khatri Marndi

24

-do-

Bidyadhar Panda

25

Steno Gr.I

N.K.Rao

26

-do-

Subhransu Mohanty

27

driver

M.S.Soy

28

-do-

Galuram Hansda

29

-do-

B.Pradhan

30

-do-

Maheswar Padaria

31

-do-

S.K.Patnaik

32

S/Guard

S.K. Pattnaik

33

-do-

Nilambar Dash

34

-do-

Simon Barla

35

Messenger

D.N. Sahoo

36

Sweeper

Chhabi Naik

37

Tea/Coffee Maker

Antaryami Naik

38

Bearer

B.K. Dash

39

-do-

H.D. Mallick

40

Wash Boy

K.C. Singh

41

MTS

R.K. Topak

42

-do-

P.K. Mohanty

43

-do-

Damodar Barik

44

-do-

S.K. Sahani

45

-do-

Nibedan Mishra

46

-do-

M.D. Dhal

47

-do-

K.C. Sahoo

48

-do-

Jateswar Sahoo

49

-do-

B.C. Das

50

-do-

A.C. Dalai

51

-do-

Samir Dutta

52

-do-

B.N. Dash

53

-do-

R.K. Das

54

MTS

A.K. Acharya

55

-do-

B.C. Dalai

56

-do-

B.K. Sahoo

57

-do-

Satyananda Biswal

58

-do-

Trilochan Barik

59

-do-

A.T. Behera

60

-do-

Jagadish Mahapatra

61

-do-

Rajendra Gochhayat

62

-do-

Tikili Naik

63

-do-

P.K. Behera

64

-do-

Mamata Kabati

65

-do-

Meenakhi Murmu